Jmenuji se Soňa Štěpánková. Jsem máma, přítelkyně, silná amazonka i láskyplná víla.

Mým darem, za který jsem hluboce vděčná a o který se dělím v našich sezeních, kruzích i rituálech, jsou právě láska, otevřené srdce a soucit

Psala jsem učebnice pro děti, vedla mezinárodní školku a školu, koučovala stovky dětí i dospělých a pomáhala jim rozsvěcovat jejich vnitřní světlo.  

Ráda trávím čas o samotě v přírodě i ve společnosti rodiny a vědomých lidí. Zbožňuju čtení, vůně a meditace. Miluju ženskost. Žena je pro mě synonymem lásky a laskavosti, a to především sama k sobě. 

Po letech, kdy jsem byla měla rodinu, přátele a práci snů jsem se ve skutečnosti cítila sama, vnitřně nespokojená a uštvaná. Jako by mě svíralo nekompromisní brnění a utiskovalo mé skutečné já. 

Prvním krokem na cestě k uzdravení mého života i ženskosti bylo ponoření se do práce s potlačovanými emocemi. Absolvovala jsem terapeutický výcvik americké léčitelky Brandon Bays. Objevila jsem,  jak ozdravně na mé ženské tělo, emoce a duši fungují vizualizace, meditace, ženský pohyb, hudba či vůně. 

Můj spirituální a osobní rozvoj šel ruku v ruce s praktickými změnami. V lásce jsme se rozešli s manželem, zvolili přátelství a střídavou péči o syna. Odešla jsem po 17 letech z příjemného  zaměstnání v touze učit se novým věcem a poslouchat hlas svého srdce. 

Našla jsem si úžasnou spirituální koučku a dál na sobě pracuji. 

 

Absolvované kurzy

Bez ega, intenzivní terapeutický výcvik enneagramu (B. Bays, K. Billet, Holandsko, 2019)

Life Transformation, intenzivní terapeutický výcvik (B. Bays, Holandsko, 2019)


The Journey Intensive and Advanced Skills (Brandon Bays, Praha, Bratislava, 2018, 2019)


Vědomá hojnost (Arnold Timmerman, Bratislava, 2018, 2019)


Uzdravování vědomou komunikací, techniky neurolingvistického programování (K. Billett, Praha, 2019)


Inquiry-based learning, roční trénink ve vzdělávání dětí podle Kath Murdoch (ISB, Brno, 2018)


Mentoring, roční program pro mentory (Pedagogická fakulta MU Brno, 2017)


Vedení týmu (Karen Ardley, Praha, 2016)